Poprawione. Jak operacje plastyczne zmieniają Polaków” ~~ Magda Mięsnik, Piotr Mięśnik

Cześć!

W poniedziałek przychodzę do Ciebie z przedpremierową ksiażką pt."Poprawione". Jest to reportaż, który wciąga, a przede wszystkim przedsawia zaplecze medycyny estetycznej.  Dzięki tej książce dowiesz się...:

  • Czy medycyna estetyczna uzależnia?
  • Jaka jest świadomość Polaków w zakresie chirurgii plastycznej?
  • Ile średnio wydajemy na zabiegi upiększające i dlaczego się im poddajemy?
  • Jaką rolę w wyścigu po doskonałość odgrywają media społecznościowe?
Dziennikarze Magda i Piotr Mieśnikowie w swoim najnowszym reportażu zabierają nas w fascynującą, a chwilami także niezwykle przejmującą podróż do świata chirurgii plastycznej. W poszukiwaniu odpowiedzi na powyższe pytania pomagają im ci, którzy o medycynie estetycznej wiedzą najwięcej: cenieni lekarze specjaliści jak choćby dr Krzysztof Gojdź czy dr n. med. Lucjan Cezary Peszyński-Drews oraz celebryci znani ze świata show-biznesu (m.in. Fagata, Agata Arakel, Piotr i Paweł Tyburscy czy Artur „Kornik” Sowiński).





Premiera książki „Poprawione. Jak operacje plastyczne zmieniają Polaków” już 25 października!


Wydawnictwo MUZA
Stron: 318
Premiera: 25.10.2023r.




Chirurgia plastyczna to dziedzina medycyny ciesząca się w ostatnich latach sporym zainteresowaniem. Swoją rosnącą popularność zawdzięcza większej dostępności usług upiększających, które przestały być „towarem luksusowym”, oraz wpływowi popkultury i mediów społecznościowych na postrzeganie siebie. Wygląd i akceptacja własnego ciała mają ogromny wpływ na naszą pewność siebie i samopoczucie. Prawidłowo przeprowadzony zabieg to szansa na nowe, bardziej komfortowe życie, ale czasem poprawianie urody za pomocą skalpela lub nowoczesnych preparatów jest tylko niepotrzebnym ryzykiem, gdyż leczenia wymaga nie ciało, a psychika.


Specjalizujący się w literaturze faktu, Magda i Piotr Mieśnikowie opracowali wnikliwe studium poświęcone chirurgii plastycznej. Autorzy, co ważne, oddają głos zarówno entuzjastom tej gałęzi medycyny, jak i ofiarom nieudanych zabiegów kosmetycznych. Prócz poruszających historii zwykłych Polek i Polaków atutem książki Mieśników są liczne wywiady z ekspertami, takimi jak: dr n. med. Lucjan Cezary Peszyński-Drews, jeden z pionierów medycyny estetycznej, dr Barbara Blicharczyk, specjalistka z zakresu ginekologii estetycznej, dr Krzysztof Gojdź, właściciel klinik medycyny estetycznej w Beverly Hills, Miami i Nowym Jorku, czy dr Michał Feldman, psychiatra specjalizujący się w leczeniu zaburzeń związanych z postrzeganiem własnego ciała.






Na odsłanianie kulisów branży beauty dały się również namówić osoby znane z social mediów i portali plotkarskich. Wśród rozmówców Mieśników znajdziemy: Katarzynę Paskudę, byłą modelkę „Playboya”, Agatę Arakel, popularną influencerkę, braci bliźniaków Piotra i Pawła Tyburskich, uczestników reality show „Love Island”, czy Artura „Kornika” Sowińskiego, zawodnika MMA.








Trochę się wystraszyłam, gdy przeczytałam, że "według badań 90 procent młodych Polek jest niezadowolonych ze swojego wyglądu.", to oznacza, że tylko niespełna 10 procent młodych kobiet czują się zadowolone. Jest to straszne, przynajmniej dla mnie.  Poniżej zacytowałam fragment, który pokazuje, że piękno tkwi w naturalności, albo chociaż w umiejętnym upiększaniu siebie.

Nastała niestety moda na zamazywanie rysów twarzy. Bywa tak, że patrzysz na kobietę, widzisz, że jest naprawdę ładna, ale coś jest z nią nie tak. Tak jakby nie miała żadnego rysu twarzy. On zanika po różnych ingerencjach, na przykład po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego pod oczy, żeby zmniejszyć sińce.

Dzięki tej książce, dowiedziałam się co to jest dysmorfofobia, która jest chorobą niebezpieczną, pojawia się w okresie dojrzewania i u młodych dorosłych, w wieku 14-20 lat. 


Dysmorfofobia - a właściwie cielesne zaburzenie dysmorficzne, bo taka aktualnie nazwa funkcjonuje w międzynarodowych klasyfikacjach0 należy do kręgu natręctw. Polega na tym, że osoba postrzegana się inaczej, niż postrzegają ją inni. Jest przekonan, że wygląda dużo gorzej od większosci ludzi, choć w rzeczywistości wygląda zwyczajnie. Nie jest w stanie myśleć o swoim "defekcie".

To zaburzenie występuje częściej niż anoreksja, a większość chory nie zdaje sobie sprawy, że choruje. 


Chirurdzy plastyczni mówią, że 10-30 procent ich pacjentów ma zaburzenia psychiczne, w tym dysmorfofobię.


Lubię takie ksiażki, które uczą, otwierają oczy na świat, a nawet na nas samych. Medycyna estetyczna to dla wielu z nas komfort psychiczny, bo dzięki niej możemy poprawić to, czego w sobie nie lubimy. Dostajemy wtedy nowe życie, w którym jesteśmy silniejsi. Czasami chcemy szybko i tanio tego dokonać, na skutek tego niekoniecznie zyskujemy, to co byśmy chcieli, dlatego sprawdzajmy, kto ma nam robić zabieg, czy dana klinika jest wiarygodna, poczytajmy troche o niej. Nie zawsze możemy zyskać piękno, czasami efekt może byc odwroty, gdy będziemy w niewłaściwych rękach.

Pozdrawiam 
Martyna 😇

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Chwile,które trwają , Blogger